Biuro-on

Współpraca z Nami to oszczędność czasu i pieniędzy - sprawdź Nas

Picture

Kolejki w urzędach? Zawiłe  i czasochłonne procedury? Pracownik na urlopie? Nie martw się. Nasze usługi są proste, nie zajmujące Twojego czasu bo wszystko możesz załatwić ON line lub przez telefon. Oszczędź sobie zmartwień.

time

Kolejna lista deregulacji

9.10.2012r.

2 października Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin przedstawił tzw. II transzę deregulacji (projekt ustawy o ułatwieniu dostępu do wykonywania zawodów finansowych, budowlanych i transportowych). Zawiera ona listę 91 profesji, które mają zostać włączone do resortowych planów otwierania dostępu do niektórych zawodów.

Na liście znalazły się zawody pozostające w dyspozycji Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, m.in.: biegły rewident, makler, doradca podatkowy, agent i broker ubezpieczeniowy. Projekt przewiduje największe zmiany dla architektów, inżynierów z uprawnieniami budowlanymi i urbanistów. Resort sprawiedliwości chce m.in., aby robotami budowlanymi mógł kierować każdy, kto posiada wykształcenie średnie zawodowe z dyplomem technika i dwuletnie doświadczenie. Ponadto chce ograniczyć (z 9 do 4) liczę specjalności uprawnień budowlanych.

Projekt trafił do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych, które mają trwać miesiąc.

Listę zawodów znajdziesz TUTAJ.