Biuro-on

Współpraca z Nami to oszczędność czasu i pieniędzy - sprawdź Nas

Picture

Kolejki w urzędach? Zawiłe  i czasochłonne procedury? Pracownik na urlopie? Nie martw się. Nasze usługi są proste, nie zajmujące Twojego czasu bo wszystko możesz załatwić ON line lub przez telefon. Oszczędź sobie zmartwień.

time

Nowy podatek za korzystanie z auta służbowego

15.10.2012r.

Każdy pracownik, który jeździ służbowym autem po godzinach pracy, powinien zapłacić podatek – uważa Ministerstwo Gospodarki, które przygotowało już stosowne przepisy, a informuje o tym „Dziennik Gazeta Prawna”.
Podatek nie byłby wysoki – ok. 50 zł miesięcznie i każdy płaciłby równo, bez względu na to, jakim samochodem jeździł i ile kilometrów nim przejechał.
Tym sposobem resort gospodarki chce zachęcić przedsiębiorców do wyegzekwowania takiego podatku od pracowników, wszak za używanie firmowego samochodu do celów prywatnych uzyskują oni nieodpłatny przychód.
Rozwiązania proponowane przez resort gospodarki nie są nowością. Ministerstwo Finansów kilkakrotnie przedstawiało opinie, ze używanie samochodów służbowych po godzinach pracy jest dochodem pracownika. Problemem było jednak oszacowanie tego dochodu. Propozycja resortu gospodarki wprowadzająca „ryczałt” stanowi rozwiązanie tego problemu.