Biuro-on

Współpraca z Nami to oszczędność czasu i pieniędzy - sprawdź Nas

Picture

Kolejki w urzędach? Zawiłe  i czasochłonne procedury? Pracownik na urlopie? Nie martw się. Nasze usługi są proste, nie zajmujące Twojego czasu bo wszystko możesz załatwić ON line lub przez telefon. Oszczędź sobie zmartwień.

time

Działkowcy do poprawki

30.10.2012r.

Projekt ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych przedstawiony przez Polski Związek Działkowców (PZD) nie zyskał pozytywnej opinii Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Jej zdaniem konieczne jest uzupełnienie dokumentu o kwestie związane ze skutkami finansowymi dla budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jakie może spowodować wejście w życie ustawy. W przedłożonym projekcie zabrakło też informacji dotyczącej aktualnego stanu majątku PZD oraz wysokości aktywów i pasywów Funduszu Rozwoju Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

W związku z niepochlebną oceną projektu, 26 października br., czyli dzień po zgłoszeniu zastrzeżeń przez Marszałek Sejmu, komitet złożył rozszerzenie wyjaśnień w zakresie skutków finansowych ustawy. Dopiero w chwili otrzymania pozytywnej oceny będzie mógł rozpocząć zbieranie podpisów pod projektem nowego prawa.

Projekt ustawy wraz z zawiadomieniem o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Projektu Ustawy o Rodzinnych Ogródkach Działkowych został przedstawiony 12 października, a Marszałek Sejmu miała 14 dni na jego zaopiniowanie.