Biuro-on

Współpraca z Nami to oszczędność czasu i pieniędzy - sprawdź Nas

Picture

Kolejki w urzędach? Zawiłe  i czasochłonne procedury? Pracownik na urlopie? Nie martw się. Nasze usługi są proste, nie zajmujące Twojego czasu bo wszystko możesz załatwić ON line lub przez telefon. Oszczędź sobie zmartwień.

time

Co to jest e-protokół?

5.11.2012r.

Co to jest protokół elektroniczny, jak jest sporządzany, czym różni się od tradycyjnego protokołu? – odpowiedź na te i inne pytania znajdą Państwo w wydanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości ulotce informacyjnej.

Broszurka – wydana w liczbie 30 tysięcy egzemplarzy – trafiła już do wszystkich 44 sądów okręgowych oraz 11 sądów apelacyjnych. Wszystko po to, by mogła się z nią zapoznać jak największa liczba osób.

Celem wydania ulotki jest poszerzenie wiedzy obywateli na temat nowego rozwiązania, jakim jest nagrywanie na salach rozpraw, czyli tzw. e-protokół.

Przypomnijmy, w wydziałach cywilnych, rodzinnych, pracy i ubezpieczeń społecznych oraz gospodarczych niektórych sądów rozprawy w sprawach cywilnych są nagrywane przy pomocy specjalnych urządzeń. Zamiast pisemnego protokołu z rozprawy sporządzany jest plik dźwiękowy lub video.

Wprowadzenie protokołu elektronicznego – jak pokazują m.in. doświadczenia innych krajów – znacznie usprawnienia postępowanie sądowe (np. skraca czasu jego trwania nawet o 1/3).