Biuro-on

Współpraca z Nami to oszczędność czasu i pieniędzy - sprawdź Nas

Picture

Kolejki w urzędach? Zawiłe  i czasochłonne procedury? Pracownik na urlopie? Nie martw się. Nasze usługi są proste, nie zajmujące Twojego czasu bo wszystko możesz załatwić ON line lub przez telefon. Oszczędź sobie zmartwień.

time

Fallstart „jednego okienka”

22.12.2014r.

Nie działa „jedno okienko” Krajowego Rejestru Sądowego, które miało przyspieszyć rozpoczęcie działalności przez firmy – czytamy w „Pulsie Biznesu”.
Dziennik przypomina, że „1 grudnia weszły w życie przepisy wdrażające system informatyczny, integrujący Krajowy Rejestr Sądowy z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Sprawiedliwości, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Głównym Urzędem Statystycznym. Spółkom miały być automatycznie nadawane numery NIP oraz REGON już w momencie zarejestrowania w KRS”.
Okazało się jednak, że system teleinformatyczny nie działa prawidłowo, przez co rejestracja spółek przez sądy trwa o wiele dłużej. I tak na przykład Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia zarejestrował od 1 do 10 grudnia 23 spółki, a w tym samym okresie roku ubiegłego 128 spółek. W Sądzie Rejonowym w Warszawie liczby te wynoszą odpowiednio: 23 i 249. Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi, że system działa już prawidłowo, a wpisy spółek do rejestru odbywają się bez przeszkód. Jednak w związku z dużą złożonością zmian w systemie nie można wykluczyć usterek.