Biuro-on

Współpraca z Nami to oszczędność czasu i pieniędzy - sprawdź Nas

Picture

Kolejki w urzędach? Zawiłe  i czasochłonne procedury? Pracownik na urlopie? Nie martw się. Nasze usługi są proste, nie zajmujące Twojego czasu bo wszystko możesz załatwić ON line lub przez telefon. Oszczędź sobie zmartwień.

time

Szykują się zmiany w projekcie ustawy o podatku handlowym

11.02.2016r.

Szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Andrzej Jaworski zapowiada zmiany w projekcie ustawy o podatku handlowym. Polityk PiS mówił w radiowej Jedynce, że z jego komisji wyjdzie „zupełnie inna ustawa”.

 

Rozwiązania proponowane przez ministerstwo finansów krytykowały organizacje kupców, a także wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Głównym punktem sporu jest pomysł objęcia podatkiem członków sieci franczyzowych, czyli niezależnych przedsiębiorców działających pod wspólnym szyldem.

 

Andrzej Jaworski zapewniał, że postulaty handlowców zostaną wysłuchane. – Pragnę uspokoić wszystkich słuchaczy, którzy prowadzą sklepy, zwłaszcza małe sklepy, rodzinne, że to, co wyjdzie z komisji, to będzie zupełnie inna ustawa niż ta, która w tej chwili była dyskutowana i która odzwierciedli oczekiwania kupców – wyjaśniał w radiowej Jedynce poseł PiS.

 

Wstępny projekt podatku handlowego krytykował wicepremier Mateusz Morawiecki. Zdaniem ministra rozwoju, na propozycji resortu finansów ucierpią małe sklepy, które mogą być zmuszone do zapłacenia takiego samego podatku co wielkie hipermarkety.

 

Andrzej Jaworski tłumaczył, że te obawy podzielało także wielu posłów PiS. – Przypominamy, że inne były założenia zgłaszane przy powstaniu tej ustawy, inne znalazły się w tych zapisach – tłumaczył szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

 

 

 

 

źródło: Money.pl