Biuro-on

Współpraca z Nami to oszczędność czasu i pieniędzy - sprawdź Nas

Picture

Kolejki w urzędach? Zawiłe  i czasochłonne procedury? Pracownik na urlopie? Nie martw się. Nasze usługi są proste, nie zajmujące Twojego czasu bo wszystko możesz załatwić ON line lub przez telefon. Oszczędź sobie zmartwień.

time

Największy polski bank traci zyski

8.03.2016r.

 

W 2015 roku zyski PKO BP spadły o 20 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 2,61 mld zł. – To najlepszy wynik w sektorze bankowym w Polsce – chwali się Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP. W ubiegłym roku cały sektor zanotował jeszcze większy spadek – o 27 proc.

 

Jagiełło wyjaśnia, że wpływ na spadek zysku miały gównie zdarzenia jednorazowe. Największy polski bank musiał wpłacić do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego 340 mln zł w związku upadłością banku spółdzielczego w Wołominie. Poniósł też koszt 142 mln zł, które poszły na fundusz wsparcia klientów z kredytami hipotecznymi.

 

Prezes PKO BP po raz kolejny podkreśla, że bank nie podniósł opłat z powodu wprowadzenia tzw. podatku bankowego. – Klient płaci u nas z roku na rok mniej – twierdzi Jagiełło i na dowód pokazuje, że w 2015 roku wynik z tytułu opłat i prowizji spadł.

 

 

 

źródło: money.pl